[ Categoria Meciuri Craiova ]
[ Data: 2019-02-25 ]
[ Localitatea Bucuresti ]
[ Tara Rom�nia ]

4740 Universitatea Craiova a pierdut, scor 2-3, meciul cu echipa becaliota, FCsB. Meciul a fost echilibrat, destul de tern in prima repriza, dar animat in cea de a doua, iar echipele au condus pe rand, 1-0 gazdele, 2-1 Craiova, apoi 3-2 iar gazdele. Evenimentele cele mai importante au fost golul de 1-1 inscris din penalty de portarul craiovean Mirko Pigliacelli si penalty-ul usor acordat de arbitrul de casa pentru FC Pipera. De neinteles a fost tinerea pe banca a lui Andrei Cristea, un atacant evident mai bun decat platul Nuno Rocha, care s-a plimbat pe teren mai tot meciul.

Astfel, Craiova revine pe locul al treilea, la 3 puncte de adversara de azi si la 6 puncte de liderul CFR Cluj-Napoca, dar injumatatirea punctelor din play-off inseamna ca aceste diferente sa fie recuperabile de doua ori mai usor.

Nota actuala: 9 (din 1 note acordate) - Acorda o nota!