[ Stiri Universitatea Craiova ]
[ : 2021-05-03 ]
[ Călărași ]
[ Rom�nia ]

4880 Universitatea Craiova a pierdut cu Academica Clinceni scor, 0-1, nereușind nici în al treilea meci să înscrie împotriva echipei din comuna Clinceni, județul Ilfov! Marius Constantin a deviat în proprie poartă o centrare venită de pe partea dreaptă a atacului ilfovenilor, dar nu se poate spune că numai el este vinovat pentru înfrângere, echipa având celelalte peste 90 de minute ale meciului pentru a înscrie și nefăcând asta. Păcat de șansa avută de a fi aproape de echipele de pe primele două locuri, mai ales după ce acestea au fost învinse pe rând de Craiova, 2-1 la Cluj-Napoca și 2-0 acasă cu FCsB!

: 9 ( 1 ) - !

08-05: Declarații înainte de meciul cu FC Botoșani
"Cu Botoșani vom încerca să ne regăsim încrederea. Trebuie să construim aşa cum o făceam în urmă cu câteva meciuri, să fim mai compacţi, mai agresivi când nu avem mingea"
Marinos Ouzounidis, antrenor U Craiova

"C ... [ ]
Stiri Universitatea Craiova

07-05: Spectatori pe stadion în Cupa României la finală ?
Planul Federației, care a înaintat deja oficial propunerea, este ca arena „Ilie Oană” să fie deschisă publicului, în data de 22 mai, în proporție de 50%.

„Federația Română de Fotbal confirmă faptul că a înaintat Co ... [ ]

06-05: Sepsi - Universitatea Craiova 2-0. Care titlu ?
Primul meci al etapei a 6-a in playoff s-a jucat la Sf.Gheorghe intre Sepsi si Universitatea Craiova. Sepsi a deschis scorul in secventele de final ale primei reprize prin capitanul Bogan Mitrea. Acesta a marcat cu o lovitura de cap din sase metri la ... [ ]

03-05: 0-1 la Clinceni, păcat de șansa avută
Universitatea Craiova a pierdut cu Academica Clinceni scor, 0-1, nereușind nici în al treilea meci să înscrie împotriva echipei din comuna Clinceni, județul Ilfov! Marius Constantin a deviat în proprie poartă o centrare venită de pe partea d ... [ ]

30-04: Programul până la finalul sezonului